Dzisiaj: II Niedziela Zwykła

  • rozpoczyna się tydzień ekumeniczny
  • o god. 9:30 Różaniec Męskiego Plutonu Różańcowego w intencji o zjednoczenie chrześcijan
  • o godz. 17:30 wypominki roczne

Środa, 17.01

  • o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek, 18.01 

  • od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego

Sobota, 20.01 – 6. rocznica ingresu Biskupa Romualda do katedry warszawsko-praskiej

Niedziela, 21.01

  • o god. 9:30 Różaniec Męskiego Plutonu Różańcowego
  • o godz. 17:30 Nieszpory niedzielne

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika Idziemy i Niedziela.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę i przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła. W tym tygodniu złożono bezimienną ofiarę 500 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Parafianom, u których gościliśmy z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu, dziękujemy za życzliwe przyjęcie i ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.

Program „kolędy” na najbliższy tydzień wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i podany na stronie internetowej w zakładce Kolęda 2023. W zakrystii można pobrać wywieszkę, gdyby ktoś z parafian chciał powiadomić sąsiadów o wizycie księdza i umieścić ją na drzwiach klatki schodowej. W „kolędzie” wspomagają nas zakonnicy – ojcowie Oblaci Maryi Niepokalanej, którzy pomagają nam także w niedzielnym duszpasterstwie.

Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic zapraszają całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. stare pralki, telewizory, komputery – pełna lista rodzajów sprzętu podlegającego zbiórce podana jest na tablicy ogłoszeń). Zbiórka będzie miała miejsce na przykościelnym parkingu przy bramie prowadzącej do ogrodu. Sprzęt będzie można przynosić już dzień wcześniej w godz. popołudniowych.

Termin zbiórki: piątek, 26 stycznia do godz. 12:00.

Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy zostali na Wschodzie (Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie). Zapraszamy do łączenia się w to szlachetne dzieło. Ci z parafian, którzy nie mogą przynieść zużytego sprzętu, mogą ofiarować symboliczną cegiełkę, wpłacając na konto Zgromadzenia Sióstr MB Loretańskiej. Nr konta na ulotkach i stronie internetowej ww.pro-missio.org

Zapowiedzi przedślubne

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Wojciech Piotr Bryłka, kawaler z parafii tutejszej i Julia Rajska, panna z parafii tutejszej (zapowiedź II),

Adam Truszkowski, kawaler z parafii św. Antoniego w Kiełpinie i Katarzyna Alicja Gaszewska, panna z parafii tutejszej (zapowiedź II).

Pin It on Pinterest

Share This