Dzisiaj: IV Niedziela Wielkiego Postu

  • po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na kwiaty do grobu Pana Jezusa

Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które są bardzo szczególnym czasem, pozwalającym lepiej i głębiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, czasem, który pozwala lepiej zrozumieć istotę tych świąt. To właśnie podczas rekolekcji bardziej zagłębiamy się w mękę Chrystusa i uświadamiamy sobie prawdy, o których na co dzień, żyjąc w biegu, zapominamy. Zapraszamy wszystkich parafian, w szczególności dzieci i młodzież, do udziału w rekolekcjach, które zaplanowane są w naszej parafii Św. Włodzimierza w dniach 14 – 17 marca 2021. Nauki rekolekcyjne głosi Ks. Piotr Majewski z Ełku. Spowiedź w czasie rekolekcji – podczas każdej Mszy św. Szczegółowy plan rekolekcji w zakładce Ogłoszenia parafialne.

Ks. Biskup mianował nowego proboszcza do naszej parafii. Jest nim Ks. Marek Twarowski, którego powitamy w naszej parafii 28 marca w Niedzielę Palmową.

Droga Krzyżowa w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 8:00 (dla dorosłych, 16:00 (dla dzieci), 17:00 (dla dorosłych), 18:30 (dla młodzieży).

Na Gorzkie Żale z nauką pasyjną zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:15.

Piątek, 19.03 – uroczystość Św. Józefa

  • o godz. 10:00 Msza św. dodatkowa
  • w tym dniu nie ma postu

Sobota, 20.03

  • o godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo „Pochodnia Gedeona”  z modlitwą o trzeźwość

V Niedziela Wielkiego Postu, 21.03

  • po każdej Mszy św. przed kościołem będzie prowadzona kwesta na leczenie małego Nikodema Wasilewskiego

W ramach wielkopostnej akcji pomocy potrzebującym, prowadzoną przez parafialną Caritas, wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe o przedłużonym terminie ważności. Za wszystkie dary serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

Świece wielkanocne są do nabycia w punkcie Caritas pod chórem, przy wyjściu z kościoła.

Za wszelkie ofiary złożone na tacę, konto parafii Św. Włodzimierza i ofiary indywidualne w ramach „kolędy” a przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła, składamy serdeczne Bóg zapłać z pamięcią w codziennej modlitwie.

W kiosku parafialnym znajdziemy prasę katolicką:

  • Idziemy z artykułem o zmarłym proboszczu Ks. Zbigniewie Wojciechowskim
  • Niedziela
  • inne pisma katolickie
  • książki
  • dewocjonalia

Zmarł Pan Jan Świętoń, mocno zaangażowany działacz naszej wspólnoty parafialnej. Msza święta pogrzebowa odbędzie się w czwartek o godzinie 10:00. Zapraszamy do uczestnictwa i modlitwy za zmarłego.

Pin It on Pinterest

Share This