Dzisiaj: XII Niedziela Zwykła

  • o godz, 9:30 Różaniec Męskiego Plutonu Różańcowego
  • o godz, 17:30 Nieszpory o Najświętszym Sakramencie
  •  zbiórka do puszek na stypendia dla księży naszej diecezji studiujących za granicą

W oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. są śpiewane Nieszpory o Najświętszym Sakramencie połączone z recytacją Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Czwartek, 23.06 – Uroczystość Narodzin Św. Jana Chrzciciela

  • na zakończenie oktawy Bożego Ciała, na Mszy św. wieczornej poświęcenie wianków
  • po Nieszporach odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła; do udziału w procesji, podobnie jak w Boże Ciało, zapraszamy całą Służbę Liturgiczną Ołtarza (lektorów, ministrantów, bielanki), grupy modlitewne, chorągwie, dzieci pierwszokomunijne, panów do baldachimu i wszystkich wiernych

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim wiernym, którzy przyczynili się do obchodów Święta Bożego Ciała, za przygotowanie i udział w procesji, za budowę i rozbiórkę oraz dekorację czterech ołtarzy.

PIątek, 24.06 – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

  • o godz. 8:00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego
  • nie ma postu

Sobota, 25.06

  • wspomnienie Najczystszego Serca Mary

Niedziela, 26.06

  • na rozpoczęcie wakacji w naszej parafii, po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie samochodów i modlitwa za podróżujących o opiekę św. Krzysztofa – patrona kierowców.

W okresie wakacyjnym jest organizowana pielgrzymka do Medjugorie. Terminy, informacje i zapisy podane są na plakacie w gablocie przed kościołem.

W okienkach pod chórem kościoła można pobrać blankiety z przekazem na wykonanie dwóch ostatnich witraży w naszym kościele. Za wszystkie ofiary złożone na tacę i wpłaty na konto parafii Św. Włodzimierza, a przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła serdecznie dziękujemy.

Nasza Parafia poszukuje kogoś, kto odpłatnie poprowadziłby w naszym kościele scholę dziecięcą. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem.

Dekretem Księdza Biskupa Romualda ks. Marek Jeznach został mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnej i swoje obowiązki na nowej placówce ma objąć z dniem 26. sierpnia br. Księdzu Markowi dziękujemy za posługę w naszej wspólnocie i życzymy owocnej pracy w nowym miejscu. Termin Mszy św. pożegnalnej: 21 sierpnia, godz. 10:00.

Dekretem Księdza Biskupa Romualda nowym wikariuszem w naszej parafii został mianowany ks. Patryk Lendlewicz, który swoje obowiązki duszpasterskie rozpocznie z dniem 26 sierpnia. Termin Mszy św. powitalnej: 28 sierpnia, godz. 10:00.

Pin It on Pinterest

Share This