Dzisiaj: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Życzenia Wielkanocne

           W Dzień Wielkiej Nocy spotykamy się z Panem Jezusem Zmartwychwstałym. Wówczas zapominamy o swoich kłopotach, zmęczeniu i lękach. Dla chrześcijanina, który wierzy w zmartwychwstanie Chrystusa, który wierzy w Tajemnicę Wielkiej i Świętej Nocy, która wszystko przeobraża i odnawia, jest to najpiękniejszy dzień. Początek i Koniec. Wszystko dla człowieka zaczyna się od nowa. W ten wielkanocny dzień Zmartwychwstania Pańskiego otwieramy nową kartę naszego życia.

Radując się, że Chrystus Pan prawdziwie zmartwychwstał, my kapłani i pracownicy parafii, pragniemy życzyć wszystkim parafianom obfitości darów i łask Bożych. Mimo trudnych czasów życzymy Wam, Drodzy Parafianie, radosnych i spokojnych Świąt. Naszą serdeczną myślą i modlitwą otaczamy wszystkich smutnych, samotnych i cierpiących. Niech Zmartwychwstały Zbawiciel zachowa Was i Wasze rodziny w zdrowiu, pokoju i bezpieczeństwie. Wesołego Alleluja!

Za nami Wielki Tydzień. Wyrazy wdzięczności kierujemy ku tym wiernym, którzy sprzątają nasz kościół i którzy przygotowali wystrój świątyni na święta: Pani Małgorzacie – kwiaciarce, firmie LUXOR z Wołomina (napis na Grobie Pańskim), firmie Pana Jana Tomaszewskiego (konstrukcja Grobu), Panu Tadeuszowi Zawistowskiemu (makieta Grobu). Dziękujemy za aranżację Ciemnicy i budowę Grobu Pańskiego wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym. Słowa podziękowania kierujemy także do Służby Liturgicznej Ołtarza, Pana Marka – kościelnego, Pani Małgorzaty – organistki i do chóru parafialnego za oprawę liturgiczno-muzyczną Świętego Triduum Paschalnego.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i wydawania paczek świątecznych CARITAS dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Wydano paczki dla 100 osób.

Poniedziałek Wielkanocny, 10.04

  • porządek Mszy św. niedzielny

Wtorek, Wielkanocny, 11.04

  • po wieczornej Mszy św. wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Nieszpory i adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30
  • nie ma kursu przedmałżeńskiego

Środa Wielkanocna, 12.04

  • o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek Wielkanocny, 13.04

  • od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu

Piątek Wielkanocny, 14.04

  • z racji oktawy wielkanocnej nie ma postu

Przez cały tydzień Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie po wieczornej Mszy św.

Niedziela Miłosierdzia Bożego, 16.04

  • o godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
  • o godz. 19:00 Droga Światła, nabożeństwo odprawiane w Kościele Katolickim w okresie wielkanocnym, którego celem jest podkreślenie znaczenia czasu wielkanocnego w Kościele; jest to także spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania

Z naszej parafii organizowana jest w październiku br. pielgrzymka do Hiszpanii i Francji, m. in. do sanktuarium Matki Bożej w Lourdes. Pozostało jeszcze 7 wolnych miejsc. Kontakt z ks. Grzegorzem.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, a przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła, a Państwu Stefanek za ufundowanie nowych świeczników ołtarzowych. Bóg zapłać!

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika Idziemy i Niedziela.

Zapowiedzi przedślubne

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Kazimierz Waldemar Starowicz, kawaler z parafii tutejszej i Małgorzata Monika Siess, panna z parafii tutejszej (zapowiedź II).

Patryk Czuchoński, kawaler z parafii wojskowej Św. Jana Pawła II w Wesołej i Weronika Sochacka, panna z parafii tutejszej (zapowiedź II),

Tomasz Filipek, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna Vogel, panna z parafii tutejszej (zapowiedź I).

Pin It on Pinterest

Share This