Dzisiaj: Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej

 • rozpoczynamy Wielki Tydzień
 • obrzęd poświęcenia palm na każdej Mszy św.
 • o godz. 11:15 poświęcenie palm pod pamiątkowym krzyżem na zewnątrz kościoła, gdzie rozpocznie się liturgia i skąd wyruszy do kościoła uroczysta procesja
 • na Mszy św, o godz. 11:15 konkurs dla dzieci na najpiękniejszą palmę
 • o godz. 17:15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną
 • przy krzyżu wyłożonym do adoracji pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu
 • Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu tylko w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 7:00 – 8:00 i 17:00 – 19:00.

  Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 15:30 – 17:30.

  Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia.

  Porządek liturgii Świętego Triduum Paschalnego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa:

  Wielki Czwartek, 14.04

  •  Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00

  Wielki Piątek, 15.04

  • Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00

  Wielka Sobota, 16.04

  • Wigilia Paschalna o godz. 19:30

  Podczas Wigilii Paschalnej dokonamy odnowienia przyrzeczeń chrztu św.

  Na Wigilię Paschalną przynosimy świece zabezpieczone przed rozlaniem wosku.

  W Wielki Czwartek rano nie ma Mszy św. ponieważ księża celebrują wraz ze swoim biskupem Mszę Krzyżma Świętego, podczas której odnowią przyrzeczenia kapłańskie.

  Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę od godz. 6:30. Zachęcamy wiernych i wspólnoty do adoracji Pana Jezusa eucharystycznego w Ciemnicy i Grobie Pańskim.

  Modlitwa psalmami, czyli tzw. Ciemne Jutrznie w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 7:00.

  W Wielki Piątek o godz. 15:00 Koronką rozpoczniemy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

  W Wielki Piątek ofiary złożone na tacę podczas adoracji Krzyża, zgodnie z wielowiekową tradycją, będą przeznaczone na utrzymanie bazyliki Bożego Grobu w Jerozolimie.

  Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę w godz. 9:00 – 16:00, co 15 minut. Za ofiary składane przy okazji „święconki” już dziś z serca dziękujemy.

  W Wielką Sobotę u ministrantów pod chórem będzie do nabycia woda święcona w buteleczkach. Ofiary za wodę zasilą fundusz ministrancki.

  Niedziela Wielkanocna, 17.04

  • uroczysta procesja i Msza św. rezurekcyjna o godz. 6:00, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Jacek Grzybowski, biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej
  • adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim od godz. 5:00.
  • nie będzie Mszy św. o godz. 7:00, kolejna Msza św. o godz. 8:45 i pozostałe według porządku niedzielnego: o godz. 10:00, 11:15, 12:30 i 18:00.

  Pod chórem można nabyć świece CARITAS na stół wielkanocny. Fundusz ze sprzedaży świec będzie przeznaczony na potrzeby uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy przebywają na terenie naszej parafii.

  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i wydawania paczek świątecznych CARITAS dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.

  Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną sobotę pomogli w budowie Grobu Pańskiego i aranżacji tzw. „Ciemnicy”. Wyrazy wdzięczności kierujemy także ku tym wiernym, którzy sprzątają nasz kościół i w tym tygodniu przygotują wystrój świątyni na święta.

  Dziękujemy za wpłaty na konto parafii Św. Włodzimierza i ofiary złożone na tacę, a przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła. W tym tygodniu złożono dwie bezimienne ofiary po 200 zł, II Róża 400 zł, IX Róża 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

  Zwracamy się z prośbą do wiernych, aby nie przynosić do naszego kościoła starych gazet i czasopism katolickich, ulotek, obrazów, palm i innych śmieci. Gazety należy wyrzucić, a resztę spalić we własnym zakresie i nie robić z kościoła śmietnika.

  W dniu 22 kwietnia w godz. 18:30 – 21:30 odbędą się w domu parafialnym warsztaty dla kobiet i mężczyzn stanu wolnego: Jak otworzyć serce na łaskę rozeznawania swojego powołania zgodnie z wolą Bożą. Warsztaty poprowadzi psycholog katolicki Pani Katarzyna Burchardt-Straburzyńska.

  Komunikat dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych:

  W związku ze zbliżającą się uroczystością I Komunii Św. w sobotę 23 kwietnia o godz. 12:00 odbędzie się w naszym kościele spotkanie trójek klasowych klas III ze szkół podstawowych z terenu naszej parafii. Na to spotkanie zaproszeni są także katecheci odpowiedzialni za przygotowanie dzieci oraz rodzice, którzy chcieliby poruszyć jeszcze jakieś kwestie związane z przygotowaniami do tego wydarzenia.

  Zapowiedzi przedślubne.

  Sakramentalny związek małżeński mają zawrzeć:

  Artur Ryszard Noll, kawaler z parafii Św. Szczepana w Warszawie i Karolina Marta Wiśniewska, panna z parafii tutejszej (zapowiedź II).

  Pin It on Pinterest

  Share This