Żywy Różaniec

 

Wymiana tajemnic w Żywym Różańcu odbywa się w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 12.30 w intencjach złożonych przez poszczególne Róże. Po zakończeniu Mszy Świętej, ksiądz opiekun z członkami Żywego Różańca, odmawia jedną tajemnicę Różańca. Następnie rozdawane są tajemniczki Różańca Świętego, intencje na dany miesiąc tj. intencję papieską i parafialną. Członkowie w dowolnym czasie, każdego dnia odmawiają jedną dziesiątkę Różańca z rozważaniem wg tajemniczki i intencji na dany miesiąc. Każda Róża w ten sposób odmawia cztery części Różańca Świętego każdego dnia tj. część: Radosną, Światła, Bolesną i Chwalebną.

Członkowie Żywego Różańca dobrowolnie codziennie w Kościele po Mszy Św. o godz. 7.30 i przed Mszą Św. o godz. 17.00 odmawiają Różaniec Święty wg tajemnicy na dany dzień. Modlą się za Ojczyznę, za Kapłanów z naszej parafii i za tych, którzy pracowali i pomagali w naszej parafii, o święte powołania kapłańskie i zakonne, za Kościół Święty, za rządzących, chorych i cierpiących, za uzależnionych od wszelkich nałogów, za dzieci poczęte, o nawrócenie grzeszników, za młodzież, zmarłych i dusze które nie mają znikąd pomocy.

Członkowie Różańca Świętego włączają się w prace porządkowe np. sprzątanie wewnątrz kościoła, uczestniczą w procesjach ze sztandarami i chorągwiami, wspierają Kościół poprzez fundowanie: sztandaru Matki Bożej Niepokalanej, chorągwi Św. Włodzimierza, chorągwi bł. Honorata Koźmińskiego i chorągwi bł. Karoliny Kózkówny.

Członkowie Żywego Różańca wspierają  modlitwą w różnych sprawach, chorobach, uczestniczą w pogrzebach.

Zrzeszenia Żywego Różanca

Pin It on Pinterest

Share This