Dzisiaj: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Życzenia wielkanocne

W Dzień Wielkiej Nocy spotykamy się z Panem Jezusem Zmartwychwstałym. Wówczas zapominamy o swoich kłopotach, zmęczeniu i lękach. Dla chrześcijanina, który wierzy w zmartwychwstanie Chrystusa, wierzy w Tajemnicę Wielkiej i Świętej Nocy, która wszystko przeobraża i odnawia, jest to najpiękniejszy dzień. Początek i Koniec. Wszystko dla człowieka zaczyna się od nowa. W ten wielkanocny dzień Zmartwychwstania Pańskiego otwieramy nową kartę naszego życia.

Radując się, że Chrystus Pan prawdziwie zmartwychwstał, my kapłani i pracownicy parafii, pragniemy życzyć wszystkim parafianom obfitości darów i łask Bożych. Mimo trwającej na Ukrainie wojny życzymy Wam, Drodzy Parafianie radosnych i spokojnych Świąt. Naszą serdeczną myślą otaczamy uchodźców wojennych z Ukrainy. Niech Zmartwychwstały Zbawiciel zachowa Was i Wasze rodziny w zdrowiu, pokoju i bezpieczeństwie. Wesołego Alleluja!.

Za nami Wielki Tydzień. Wyrazy wdzięczności kierujemy ku tym wiernym, którzy sprzątają nasz kościół i którzy przygotowali wystrój świątyni na święta. Dziękujemy wspólnotom: Odnowy w Duchu Świętym i Kościoła Domowego za aranżację „Ciemnicy” i budowę Grobu Pańskiego. Słowa podziękowań kierujemy także do Służby Liturgicznej Ołtarza, Pana Marka – kościelnego, Pani Małgorzaty – organistki i chóru parafialnego za oprawę liturgiczno-muzyczną Świętego Triduum Paschalnego.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i wydawania paczek świątecznych CARITAS dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.

Dziękujemy za wpłaty na konto parafii św. Włodzimierza i ofiary składane na tacę, a przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła oraz za ofiary złożone na kwiaty do „Ciemnicy” i Bożego Grobu. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Poniedziałek Wielkanocny, 18.04

   • porządek Mszy św. niedzielny

Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie po wieczornej Mszy św.

Środa, 20.04

   • o godz. 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek, 21.04

   • od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu

Piątek, 22.04

   • z racji oktawy nie ma postu

Niedziela Miłosierdzia Bożego, 24.04

   • o godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

W dniu 22 kwietnia w godz. 18:30 – 21:30 odbędą się w domu parafialnym warsztaty dla kobiet i mężczyzn stanu wolnego: Jak otworzyć serce na łaskę rozeznawania swojego powołania zgodnie z wolą Bożą. Warsztaty poprowadzi psycholog katolicki Pani Katarzyna Burchardt-Straburzyńska.

Komunikat dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych:

W związku ze zbliżającą się uroczystością I Komunii Św. w sobotę 23 kwietnia o godz. 12:00 odbędzie się w naszym kościele spotkanie trójek klasowych klas III ze szkół podstawowych z terenu naszej parafii. Na to spotkanie zaproszeni są także katecheci odpowiedzialni za przygotowanie dzieci oraz rodzice, którzy chcieliby poruszyć jeszcze jakieś kwestie związane z przygotowaniami do tego wydarzenia.

Zapowiedzi przedślubne

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Piotr Stecki, kawaler z parafii tutejszej i Agnieszka Rochon, panna z parafii Wniebowzięcia NMP w Lidzbarku Welskim (zapowiedź I).

Pin It on Pinterest

Share This