Dzisiaj: III Niedziela Zwykła

  • dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego
  • o god. 9:30 Różaniec Męskiego Plutonu Różańcowego
  • o godz. 17:30 Nieszpory niedzielne

Środa, 24.01

  • o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek, 25.01 

  • od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu

Niedziela, 28.01

  • o godz. 9:30 Różaniec Męskiego Plutonu Różańcowego
  • o godz. 17:30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
  •  słowo Boże będzie głosił ks. Jacek Krzemień, który po Każdej Mszy św. będzie prowadził zbiórkę ofiar na działalność charytatywną dla ubogich i bezdomnych będących pod opieką warszawskiego „Domu Chleba”

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika Idziemy i Niedziela.

Parafianom, u których gościliśmy z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu, dziękujemy za życzliwe przyjęcie i ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.

Program „kolędy” na najbliższy tydzień wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i podany na stronie internetowej w zakładce Kolęda 2023. W zakrystii można pobrać wywieszkę, gdyby ktoś z parafian chciał powiadomić sąsiadów o wizycie księdza i umieścić ją na drzwiach klatki schodowej. W „kolędzie” wspomagają nas zakonnicy – ojcowie Oblaci Maryi Niepokalanej, którzy pomagają nam także w niedzielnym duszpasterstwie.

Wierni, którzy z różnych powodów nie mogli dotąd przyjąć księdza z wizytą duszpasterską a mieliby takie życzenie, mogą zgłosić swój adres w zakrystii lub kancelarii do następnej niedzieli 28 stycznia. Dodatkowo termin „kolędy” będzie w środę 31 stycznia od godz. 16:00.

Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic zapraszają całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. stare pralki, telewizory, komputery – pełna lista rodzajów sprzętu podlegającego zbiórce podana jest na tablicy ogłoszeń). Zbiórka będzie miała miejsce na przykościelnym parkingu przy bramie prowadzącej do ogrodu. Sprzęt będzie można przynosić już dzień wcześniej w godz. popołudniowych.

Termin zbiórki: piątek, 26 stycznia do godz. 12:00.

Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy zostali na Wschodzie (Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie). Zapraszamy do łączenia się w to szlachetne dzieło. Ci z parafian, którzy nie mogą przynieść zużytego sprzętu, mogą ofiarować symboliczną cegiełkę, wpłacając na konto Zgromadzenia Sióstr MB Loretańskiej. Nr konta na ulotkach i stronie internetowej ww.pro-missio.org

Pin It on Pinterest

Share This