Ruch Światło-Życie

Na spotkania zapraszamy wszystkich, którzy są w szóstej klasie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Odbywają się one w każdy piątek od godziny 19:00. Serdecznie zachęcamy też do udziału w Mszy Świętej, która jest o godzinie 18:00.

Ruch Światło-Życie został założony przez Sługę Bożego księdza Franciszka Blachnickiego w nurcie odnowy Soboru Watykańskiego II. Potocznie nazywamy się oazą. W tej parafii oaza istnieje od 2003 roku i została założona przez ks. Józefa Kałęckiego. Jesteśmy wspólnotą młodzieżową. Główny cel i program Ruchu wyrażają greckie słowa ΦΩΣ (światło) oraz ΖΩΗ (życie) wpisane w znak krzyża. Ukazuje to jedność światła przekazywanego przez Słowo Boże z życiem członków wspólnoty, z ich codziennym świadectwem. Oaza wychowuje również do świadomego uczestnictwa w Liturgii, zwłaszcza Eucharystycznej.

Żyjemy podobnie jak większość ludzi, uczymy się, uprawiamy sport, mamy najróżniejsze zainteresowania. Jesteśmy wspólnotą dla wszystkich ludzi, którzy szukają Boga bądź chcą Go lepiej poznać.

Pin It on Pinterest

Share This